تبلیغات
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود - امارات
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود
مقالات تخصصی , علمی ,فرهنگی ,هنری ,مطالب جالب, خواندنی ,دیدنی ,تفریحی , کرکبود

آخرین مطالب سایت

طبقه بندی مطالب سایت

امارات

امارات

رویای تابستانی 

خیلی از ایرانی ها وقتی پای یک مسافرت تابستانی به میان می آید. اولین انتخابشان دبی است؛ چون در این فصل هم قیمت تورهای آن ارزان است و هم فستیوال خرید به راه است. دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی و یکی از هفت امارت امیرنشین امرات متحده عربی است دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظنی است. 

 


.


رستوران ها: یکی از رستوران ها المنتها نام دارد که در ارتفاع 200 متری واقع شده و منظره های از دبی را به نمایش می گذارد این رستوران توسط یک پایه ازهر دو طرف دکل محافظت می شود. و توسط یک آسانسور شیشه ای دسترسی به آن ممکن است. 
رستوران دیگر، المحاره (به معنی صدف) است که دسترسی به آن توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم های زیبایی رابه نمایش می گذارد. این آکواریوم ها در برگیرنده بیش از یک ملیون لیتر آب است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تاثیر بزرگ نمایی حدود 18 سانتیمتر ضخامت دارد. این رستوران در میان 10 رستوران برتر دنیا قرار دارد. این رستوران ها در هتل برج العرب قرار دارند. هتل برج العرب دارای 60 طبقه است و معمار آن Middle East Atkins است. ستون بندی این هتل تا 400 متر زیر دریا رفته است. برج العرب بلندتر از برج ایفل است و تنها 60 متر از State Bulding Empire در آمریکا کوتاه تر است. تمام پرده ها، چراغ ها و سیستم تهویه هوای آن هم با یک کلید به کار می افتند. 

مکان های دیدنی دبی: 
 

برج العرب، برج دبی، جزیر های نخلی، جزیره جهان، مال امارات (پیست اسکی سرپوشیده)، سحراهای رمل، مراکز خرید، منتجع المها، فندق باب الشمس، قلعه دبی، موزه ملی، قلعه حتا، برج ساعت، شاه راه شیخ زاید، مسجد دبی. 

مقررات ورود 
 

بیشتر مسافرانباید ویزا برای ورود داشته باشند؛ اما شهروندان (و برخی ساکنان) کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و شهروندان بعضی جاهای اروپا و جاهای دیگری که شامل استرالیا و زلاندنو) می توانند مهر اجازه ورود را روی پاسپورت شان به محض ورود تا 90 روز داشته باشند بازدید کنندگان از ملیت های دیگر باید ضمانت ساکنان امارات متحده با یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است را داشته باشند و تا 30 روز اجازه اقامت دارند. شهروندان اسرائیلی نیز اجازه ورود به دبی را ندارند. 

توریسم فرهنگی 
 

فرهنگ در درجه دوم بعد ازخرید برای بازدید کنندگان قرار دارند. مناظری که از فرهنگ قدیم دبی با وجود سلطه سرعت و پیشرفت سریع اقتصادی، هنوز در مناطقی اطراف نهرها دیده می شود. ساختمان های اطراف نهر نشانگر یک شهر قدیمی است. دهکده غواصی (قربه الغوص) و دهکده آثار (قریه التراث)، ماهیگیری و یافتن مروارید را به نمایش می گذارد. از دیگر جاذبه ها می توان به خانه بیت شیخ سعید المکتوم، موزه دبی و روستای حتا (Hatta) اشاره کرد تاریخ این روستا به 2 تا 3 هزار سال قبل بر می گردد. شامل 30 ساختمان است و در 115 کیلومتری جنوبی شهر دبی در قلب کوه های حتا و در امتداد رشته کوه حجر واقع شدهاست. موزه دبی درسال 1971 به منظور نمایش سبک زندگی سنتی دبی ایجاد شد و شامل عتیقه جات و مصنوعاتی است که از آفریقا و کشورهای آسیایی از طریق تجارت به دبی وارد شده. مسجد شندغه نیز مسجدی با قدمت 200 ساله است. 
همچنین فرودگاه بین الملی دبی دارای یک مرکز خرید است که جوایز بسیاری به خاطر طراحی وسرویس عالی اش دریافت کرده است. فرودگاه بین المللی مرکزی جهانی دبی که در حال ساخت است، یک منطقه آزاد تجاری را در دبی فراهم می کند و تا سال 2008 قسمتی ازآن کامل می شود. 

فستیوال خرید دبی 
 

این فسیتوال هر ساله به مدت یک ماه از ژانویه شروع می شود و کل امرات را به یک مرکز خرید تبدیل می کند. علاوه بر آن، این فستیوال در برگیرنده برنامه های موسیقی؛ نمایشگاه های هنری و رقص محلی است. همچنین سفر به دبی در تابستانبه خصوص در ماه مرداد، بسیار مناسب است و شما حتی با پرداخت 200 هزار تومن می توانید به این کشور سفرکنید. البته با گذاشتن دو تراول 100 هزار تومانی روی آن، می توانید از هتل و پرواز بهتری بهره مند شوید. 

بزرگ ترین مرکز خریددنباله دار 
 

بزرگ ترین مرکز خرید دنباله دار دبی به نام مرکز تجاری - تفریحی دبی است. همچنین ساختمان دیگری که برنامه ریزی شده تا دبی را به یک منطقه مرکزی تجاری تبدیل کنند، خلیج تجاری است و زمانی که تمام شود، حدود 500 آسمنخراش در حوالی منطقه الحاقی مصنوعی Greek Dubai از زمین سر بر م آورند. بازارهای سنتی معروف دبی عبارت اند از: بازار مرشد، نایف سیخه (یکی از قدیم ترین بازارهای دبی که قدمش به 400 سال می رسد)، تخته الصنادق، بازار طلا، خیابان یوسف باقر و بازار الراس.

پارک های شهر دبی 
 

دبی بوستان های فراوانی هم دارد که می توان از میان آنها به پارک های زیر اشاره کرد. پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر (این پارک دراقصی (شرق دبی) و در مرز امارات شارجه قرار دارد. 

ساعات کار دفاتر دبی 
 

مراکز دو شیفته: 8:00 تا 13:00 و 16:00 تا 19:00 مراکز یک شیفته: 08:00 تا 18:00 ساعات کار مجتمع های خرید: 10:00 تا 22:00 هر روز (غیر از جمعه ها: 14:00 تا 22:00)
مردم دبی عادت به خواب نمیروز و خوردن شام در ساعت های آخر شب دارند. توجه و اهمیت به ساعات کار نیز کمی با سایرکشورهای پیشرفته متفاوت است؛ بنابراین از به تاخیر افتادن ساعت قرار و ملاقات کاری خود تعجب نکنید! 
منبع: زندگی ایده آل شماره 44 

پورتال  علمی فرهنگی هنری کرکبود

خواندنی ها و دیدنی های روز

جستجو

دسته بندی محصولات فروشگاه

← آمار کرکبود

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
============================== اخبار خوب ایران و جهان
فروشگاه اینترنتی کرکبود
فروشگاه بزرگ اینترنتی غضنفر
MRN دانلود جک اس ام اس آموزشی ... رایگان
سایت خبری بخوانید
فروشگاه بزرگ اینترنتی نردین شاپ