تبلیغات
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود - آذربایجان
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود
مقالات تخصصی , علمی ,فرهنگی ,هنری ,مطالب جالب, خواندنی ,دیدنی ,تفریحی , کرکبود

آخرین مطالب سایت

طبقه بندی مطالب سایت

آذربایجان

آذربایجانباکو، پایتخت کشورآذربایجان، بزرگ ترین وجهانی ترین شهر قفقاز است. شهرهای اندکی در دنیا چنین تغییرات سریعی داشته اند و هیچ چایی در قفقاز چنین ترکیب آشفته ای از شرق و غرب را در خود ندارد. اتومبیل های لادای داغان و مرسدس های درخشان از برابر عمارت های سنگی می گذرند، برچ های نونوار شیشه ای در برابر آپارتمن های کهنه سوسیالیستی رخ می نمایند

 


.

 و خیابان های سه بانده در مرکز برازنده شهر، به چایخنه های قدیم دهن کجی می کنند. زوج های جوان نیز قدم زنان، گردشگاه های ساحلی سبزآبی و دلکش خزری را می ستایند؛ دریایی که خود محیط بیابانی باکو را به سخره می گیرد ... باکو (که به آن باکی نیز اطلاع می شود) پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگ ترین شهر و بندر این کشور است و در کرانه غربی دریای خزر و در شبه جزیره آب شوران قرار دارد. بر مبنای اسناد تاریخی، باکو یکی ازکهن ترین شهرهای خاوری و همچنین یکی از مناطق نفت خیز جهان است. مجله نامدار فوریس، باکو را کثیف ترین شهر جهان نامیده است؛ شهرتی که وامدار آلودگی شدید وخطرناک هوا ناشی از استخراج نفت و حمل ونقل است. 
به باور بسیاری، باکو از نام کهن پارسی باد کوبه می آید که اطلاق به جایی دارد که شدت باد در آن زیاد است. زمستان های باکو نیز به کوبندگی طوفان ها و بادهای خشن معروف است. دیگرانی هم باکو را آمده از بغ کوه (کوه خدا) می دانند ... باکو از سه منطقه اصلی تشکیل شده؛ ایچری شهر (شهر باستانی)، بخشی که در دوران سوسیالیستی بنا شده و دیگری بخش جدید و نوساز شهر.

جاذبه ها 
 

باکو تعطیلات پرطراوتی را با هنرهای نمایشی، اپرا و موسیقی خود برای شما به ارمغانم آورد. اجراهای فریبننده ای که از دارایی های غنی فرهنگ آذری یا ملل دیگر گلچین شده اندسالن های متعدد و مشهور اجرا چون تالار فیلارمونیک و آذربایجان سینما، جدای از کیفیت عالی صدا، خود بناهایی دیدنی هستند. 
موزه فرش و هنرهای دستی نیز مجموعه ای یکتا را از دوران ها و سبک های گوناگون فرش فراهم آورده و میزبان دست بافت های زیبای ایرانیان آذری نیز هست. موزه هنر آذربایجان نیز آثار هنرمندان نامدار شرقی و غربی را به نمایش گذاشته است. شهر باستانی باکو در حصار دیوارهای کهن، از جاذبه های نامدار باکو است که در زمره آثار میراث جهانی یونسکو قرار گرفته وشامل چندین موزه، کاخ، کاروانسرا، بازار و میدان دیدنی است. دیدنی های جذاب طبیعی نیز بخشی دیگر از جاذبه های باکو را شکل می دهند. شورستان های اطراف شهر و سواحل زیبای خزر هر کدام طرفداران خود را دارند. 
قیمت حدودی تور: هزینه یک مسافرت 4 روزه به باکو از طریق هواپیما حدود 600 هزار تومان از طریق زمینی حدود 400 هزار تومان است (این هزینه ها شامل صبحانه، گشت و ترانسفر فرودگاهی است).
منبع: زندگی ایده آل شماره 44 

پورتال  علمی فرهنگی هنری کرکبود

خواندنی ها و دیدنی های روز

جستجو

دسته بندی محصولات فروشگاه

← آمار کرکبود

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
============================== اخبار خوب ایران و جهان
فروشگاه اینترنتی کرکبود
فروشگاه بزرگ اینترنتی غضنفر
MRN دانلود جک اس ام اس آموزشی ... رایگان
سایت خبری بخوانید
فروشگاه بزرگ اینترنتی نردین شاپ