تبلیغات
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود - نکات لازم در آغاز کار عکاسی
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود
مقالات تخصصی , علمی ,فرهنگی ,هنری ,مطالب جالب, خواندنی ,دیدنی ,تفریحی , کرکبود

آخرین مطالب سایت

طبقه بندی مطالب سایت

نکات لازم در آغاز کار عکاسی

گذاشتن فیلم در دوربین و بیرون آوردن آن، حتماً در سایه انجام شود. اگر در محلى هستید که هیچ‌گونه سایه‌اى وجود ندارد، از سایهٔ خودتان استفاده کنید.
در هر عکس‌برداری، ابتدا کادر دلخواه خود را پیدا کنید؛ سپس فاصلهٔ خود را (دوربین) از موضوع تنظیم نمایید؛ بعد سرعت متناسب با حرکت موضوع را تنظیم کنید و در آخر، دیافراگم را با توجه به عمق میدان وضوح موردنظر تعیین نمایید.

.


دقت کنید موقع گرفتن عکس بند دوربین یا انگشت شما جلوى عدسى نباشد.
آرنج‌ها و بازوهاى خود را به دو طرف بدن بچسبانید و بدون تکیه‌گاه در هوا رها نکیند چنانچه تکیه‌گاهى مانند دیوار، میز و غیره وجود دارد از آن استفاده کنید.
تکمهٔ عکسبردارى را آرام و یکنواخت فشار دهید.
بعد از هر عسکبردارى فیلم را جلو ببرید. در دوربین‌هایى که پیش رفتن فیلم فنرهایى را خواهد فشرد و دوربین را براى عکس بعدى در حالت آماده قرار خواهد داد، این کار را فقط لحظه‌اى پیش از گرفتن عکس انجام دهید. زیرا پس از شارژ کردن یا تعویض فیلم ممکن است از گرفتن عکس منصرف شوید و نیز مدت‌ها در حالت فشردگى باقى بماند؛ و به‌تدریج قدرت و صحت خود را از دست بدهد. در صورت چنین موردی، بهتر است شارژ آن را خالى کنید. یعنى بدون گرفتن عکس تکمهٔ عسکبردارى را فشار دهید. در برابر سلامت دوربین یک کادر ارزشى ندارد.
در زمان‌هایى که به دوربین احتیاجى ندارید آن را در کیف قرار دهید و عدسى آن‌را همیشه تمیز نگه دارید. براى پاک کردن عدسى از فرچهٔ نرم مخصوص و کاغذ عدسى پاک‌کن استفاده کنید و از بکارگیرى پارچه‌هاى نرم یا جیر یا مایعات خوددارى کنید.
اگر کنار دریا رفتید، دوربین را با کیف درون کیسهٔ نایلون بگذارید؛ تا ماسه‌هاى مرطوب به گوشه و کنار آن بچسبد و باعث رنگ‌زدگى بخش‌هاى فلزى آن نشود. ممکن است در موقع پاک کردن عدسی، وجود ماسه خراش‌هاى غیرقابل جبرانى ایجاد نماید.

پورتال  علمی فرهنگی هنری کرکبود

خواندنی ها و دیدنی های روز

جستجو

دسته بندی محصولات فروشگاه

← آمار کرکبود

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
============================== اخبار خوب ایران و جهان
فروشگاه اینترنتی کرکبود
فروشگاه بزرگ اینترنتی غضنفر
MRN دانلود جک اس ام اس آموزشی ... رایگان
سایت خبری بخوانید
فروشگاه بزرگ اینترنتی نردین شاپ