تبلیغات
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود - حرف‌هایی که کلاه قرمزی را با سانسور روانه بازار کرد
پورتال علمی فرهنگی هنری تفریحی کرکبود
مقالات تخصصی , علمی ,فرهنگی ,هنری ,مطالب جالب, خواندنی ,دیدنی ,تفریحی , کرکبود

آخرین مطالب سایت

طبقه بندی مطالب سایت

حرف‌هایی که کلاه قرمزی را با سانسور روانه بازار کرد

حرف‌هایی که کلاه قرمزی را با سانسور روانه بازار کرد
با حذف چند دیالوگ از نسخه نمایش خانگی فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" این فیلم با حاشیه‌هایی رو به رو شد ولی وزارت ارشاد این تغییرات را با هدف جلوگیری از بدآموزی به بچه‌ها انجام داده است.

.با حذف چند دیالوگ از نسخه نمایش خانگی فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" این فیلم با حاشیه‌هایی رو به رو شد ولی وزارت ارشاد این تغییرات را با هدف جلوگیری از بدآموزی به بچه‌ها انجام داده است.

 فیلم سینمایی "کلاه قرمزی و بچه ننه" و مجموعه نوروزی "کلاه قرمزی" که هر دو در سالجاری به نمایش درآمدند، با حاشیه‌هایی رو به رو بودند.

مجموعه پرطرفدار کلاه قرمزی امسال عید با اضافه شدن شخصیتی به نام "جیگر" که الاغی با تکیه کلام‌های خاص بود اولین شخصیت عروسکی‌ای بود که دچار حاشیه شد. چند ماه هیاهیوی رسانه‌ای ایجاد شد که اعلام می‌کرد این شخصیت دچار ممیزی شده و به دلیل بدآموزی به بچه‌ها در پخش مجموعه از شبکه‌های سیما باید این شخصیت حضور کم‌رنگ‌تری داشته باشد.

این موضوع تا جایی حاشیه درست کرد که مسئولان سازمان صدا و سیما تغییرات و ممیزی مجموعه را رد کردند و قرار شد "جیگر" به قوت گذشته در کار حضور داشته باشد.

اما این حاشیه‌ها آنجا به پایان نرسید و با انتشار نسخه نمایش خانگی فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" مخاطبانی که فیلم را روی پرده دیده بودند متوجه شدند که برخی از دیالوگ‌های مربوط به عروسک کلاه قرمزی حذف شده است.

این اتفاق در حالی افتاده است که در نمایش فیلم روی پرده بسیاری از خانواده‌ها و بچه‌ها فیلم را دیده بودند.

درباره این حذفیات در رسانه‌ها مطالبی نوشته شد و برخی از آنها تغییرات را در حد حذف چندبار تکرار واژه "بی تربیت" دانستند. ولی پس از طرح موضوع هیچ مقام مسئولی در این‌باره اظهارنظر نکرد.

به همین منظور با محمود سلطانی مدیر پارس ویدئو که پخش فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" را در شبکه خانگی برعهده داشته است، درباره حذفیات این فیلم گفتگویی داشتیم. وی در این‌باره گفت: حذفیات این فیلم در حد دو یا سه کلمه در یک دیالوگ است.

وی افزود: در یک دیالوگ در فیلم عنوان می‌شود فرشته‌های بد، که شورای پروانه نمایش خانگی معتقد بود فرشته‌ها بد نمی‌شوند و این دیدگاه نباید در ذهن بچه‌ها شکل بگیرد.

سلطانی ادامه داد: در یک دیالوگ دیگر نیز کلاه قرمزی از شخصیت آقای مجری سوال می‌کند، بچه پسر است یا دختر؟ در این دیالوگ هم شورا عنوان کرد که باید این جمله به چیه؟ تبدیل شود. خوشبختانه اصلاحات دیگری هم به فیلم وارد کرده بودند، اما با مذاکرات ایرج طهماسب و سازندگان فیلم به کمترین حد ممکن رسید.

مدیر پارس ویدئو عنوان کرد: پیش از این وقتی فیلمی پروانه نمایش برای اکران عمومی داشت دیگر لازم نبود برای نسخه خانگی مجددا مجوز بگیرد به همین دلیل ما هم مثل همیشه عمل کردیم.

وی ادامه داد: اما درباره این فیلم دوستان در ارشاد معتقدند که ممکن است تمامی مخاطبان برای دیدن فیلم به سینما نرفته باشند و مخاطبان نسخه نمایش خانگی با کسانی که به سینما می‌روند با یکدیگر فرق می‌کنند. به همین دلیل گویا باید دوباره هر فیلمی بازبینی شود.

وی در پایان گفت: نسخه فعلی "کلاه قرمزی و بچه ننه" مورد تایید آموزش و پرورش است و ما این فیلم را در یک بسته‌بندی شکیل همراه با یک بازی پازل و کارت پستال است توزیع کرده‌ایم. همچنین این نسخه همزمان با ایران در امارات و مالزی عرضه می شود.

کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه سومین فیلم سینمایی بر اساس شخصیت کلاه قرمزی است که پس از کلاه‌قرمزی و پسرخاله و کلاه‌قرمزی و سروناز ساخته شده‌است. حمید جبلی، ایرج طهماسب، خسرو احمدی، مهدی باطبی، عیسی یوسفی پور، بهادر مالکی، بنفشه صمدی و پوپک مظفری از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم از روز ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ در اکران عید فطر به روی پرده سینماها رفت و توانست رکورد فروش را باردیگر بشکند.

پورتال  علمی فرهنگی هنری کرکبود

خواندنی ها و دیدنی های روز

جستجو

دسته بندی محصولات فروشگاه

← آمار کرکبود

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
============================== اخبار خوب ایران و جهان
فروشگاه اینترنتی کرکبود
فروشگاه بزرگ اینترنتی غضنفر
MRN دانلود جک اس ام اس آموزشی ... رایگان
سایت خبری بخوانید
فروشگاه بزرگ اینترنتی نردین شاپ